קירויים קלים

קירויים קלים עשויים מפלסטיק, פלדה או ביטומן וזפת, גמישים לעיצוב יותר מחומרים קשיחים ומספקים הגנה משמש וגשם ביעילות ובמחיר זול.

גג פלסטיק -  סנטף או פוליגל (עשויים מפלסטיק צבעוני או שקוף), שינגלס (עשוי מזפת וביטומן). ורב רעף שעשוי מפלדה, אך קל יותר מרעפי חרס.

 

סנטף – לוח פוליקרבונט גלי

סנטף הינו לוח פוליקרבונט גלי רב שימושי בעל תכונות מכאניות מעולות ומגוון יתרונות שהפכו אותו למוצר מוביל מסוגו בשוק האמריקאי. היצע נרחב של פרופילי לוח, גוונים עמידים והעברת אור מאפשרות התאמה של לוח סנטף למגוון יישומים. בשדה המקצועי משמשים לוחות הסנטף במשטחי תאורה מקצועיים, מחיצות ופתחי תאורה במבני ציבור ותעשייה עקבשקיפותם ועמידותם בכל תנאי מזג האוויר.בסביבה ביתית סנטף מותקן בסככות ביתיות, חניות, פרגולות, גגונים ומסתרי כביסה.

מאפיינים ויתרונות: קל משקל, בלתי שביר, חסין מפני קרינת UV, עמיד באש, עמיד באקלים קיצוני, מעל 90% העברת אור בגוון שקוף,מבחר גוונים בלתי מתכלים.

יישומים: פתחי תאורה טבעית למבנים, חממות, "עשה זאת בעצמך", פרגולות, חנייה למכוניות, מבנים ארכיטקטוניים.

פוליגל

הלוחות מיועדים למגוון רחב של יישומי סיכוך קירוי וזיגוג בתנאי שרות קיצוניים וידועים בתכונתם להעביר אור דרכם ולהחזיר אור מפניהם. הלוחות אסתטיים למראה, עמידים, פשוטים להתקנה ומספקים הגנה מפני פגעי הטבע וקרינת UV מזיקה. לוחות הפוליקרבונט מוצעים במגוון רחב של חתכים ותכנות תרמו אופטיות רבות שימוש.

לוחות סטנדרטים (PCSS) – משפחת מוצרים בעוביים וצבעים שונים עובי מ-4 עד 16 מ"מ.

לוחות פוליקרבונט רב שכבתיים בעלי מבנה מיוחד

לוחות מיוחדי מבנה הינה קבוצת מוצרים שפותחה לשיפור תכונות הלוח כגון : עמידה בעומסים גבוהים , בידוד טרמי ואקוסטי, מעבר אור מיוחד והתקנה נוחה. בנוסף למבנה המיוחד של לוחות אלו לפוליגל היכולת להוסיף שכבות מיוחדות בחלקו החיצוני של הלוח להגנה מקסימלית מקרינה ולסינון אור וחום.

טיטן סקאיי – לוחות המיועדים לשאת עומסים ניכרים עובי 10 ו- 16 מ"מ.
תרמוגל – לוחות המיועדים לבידוד טרמי בדרך של הולכה עובי מ-25 עד 40 מ"מ.
סלקטוגל – לוחות בעלי מבנה מיוחד המסנן קרינה עובי 16 מ"מ.
לוחות פוליקרבונט רב שכבתיים בעלי צבעי שכבה מיוחדים.
פולישייד כסוף, כחול וירוק – משפחת מוצרים בעלי שכבה המפחיתה מעבר אור השמש עובי מ-6 עד 16 מ"מ.
פרימלייט – משפחת מוצרים בעלי שכבה המחזירה קרינה IR חמה עובי מ-8 עד25 מ"מ.
סילואט גולד ופנינה – משפחת מוצרים בעלי שכבה המחזירה קרינה IR חמה עובי מ-8עד 16 מ"מ.
ספרינג תכלת וירקרק – משפחת מוצריםבעלי שכבה הבולעת קרינת IR חמה עובי 8 ו-32 מ"מ.
פוליקולייט – לוחות בעלי שכבה המעבירה קרינה המתאימה לגידול צמחים עובי 8 מ"מ.

פלרוף

פלרוף מספק עמידות גבוהה ושמירה על חזות נאה לאורך זמן. פלרוף אידיאלי ליישומי קירוי שונים וסיכוך מבנים תעשייתיים, חקלאיים ומבנים קלים בשיטת עשה-זאת-בעצמך. הלוחות נהנים ממוניטין ארוך שנים כמוצר עמיד בסביבות כימיות קשות ותנאי מזג אויר קיצוניים. פלרוף מוצע במגוון עצום של פרופילים להתאמה לרוב סוגי שלדי הגגות ומאפשר יישום לפי צרכי לקוח ייחודיים.

מאפיינים ויתרונות: עמיד בפני רוב הכימיקלים, עמידות גבוהה בפני קרינת UV, עומד בתקני אש נוקשים וכבה מעצמוֿֿֿ, עמיד לחלוטין בפני קורוזיה, עמידות משופרת בפני טמפרטורות קיצוניות, גמיש – מאפשר עיצוב קשתי ומגוון, עמידות גבוהה בפני הולם ושבר, מבודד תרמי ומאפשר חסכון באנרגיה, קל משקל ופשוט להתקנה, שומר על חזות נאה ואינו מחייב תחזוקה.

יישומים: תעשייה – מפעלי מזון, תעשיה וחומרים כימיים, חקלאות – חממות, רפתות, לולים, מחסנים ואריזה, עשה-זאת-בעצמך – סככות רכב ומוסכים, מרפסות, מקורות, גגונים, מחיצות, פרגולות ומחסנים קליםת סככות ומבני אחסון, תבניות ליציקת בטון.

שינגלס

רעף אמריקאי באיכות גבוהה. שינגלס מוכר  שמהווה תחליף מושלם לרעפים המסורתיים שאנו מכירים,

העשויים מחרס ופלדה. רעפי שינגלס מיוצרים מתרכובת של פולימרים כמו זפת גמישה וגרגרי חול, כך שהם גמישים. כך ניתן להתקין שינגלס גם בשיפועי גג מתונים יותר. יתרון חשוב לא פחות הוא יכולתם להתאים למבנים המורכבים מפנל אלומיניום. רעפי שינגלס מספקים לגג את הבידוד האקוסטי שהוא צריך בכדי שרעש הגשם לא יטריד.

רעפי שינגלס מציגים גם חזות מרשימה ומוסיפים המון למראה של כל מבנה. הם מגיעים בגוונים מושכי עין כמו אדום, לבן, או אפור. דהיית צבע, קילופים, יצירת סדקים, או נזקים אחרים, אינם כאלו שפוגעים כמעט בכלל ברעפי שינגלס. לכן מדובר במוצר שיכול להחזיק שנים רבות בכל מבנה בארץ. משקלו הקל של הרעף והגמישות שלו מונעים העמסה מיותרת ומסוכנת, ובכך הוא מתאים לשיטות הבנייה הקלה שמוזילה את העלויות.

יריעות שינגלס – מגיעות בגליל ברוחב 1מ' ואורך של 10 מ'. מקל על העבודה ומונע חיבורים מיותרים בין רצועוצ השינגלס.

 רב-רעף

רב רעף נחשב כאחד הרעפים הטובים ביותר בעולם. רב רעף פיתחה רעף חדש שיכלול את כל יתרונות רעף הפלדה ועם זאת יוזיל את עלות הגג באופן משמעותי הפיתוח הינו רעף פלדה שהינו קונסטרוקטיבי ומשמש חלק מהגג. עקב כך גם מחירו הגבוה יחסית מתקזז עם עלויות הקונטרוקציה ומהירות ביצוע העבודה. הרעף מיוצר עם רגל המשמשת לו מריש (לאטה), המריש בנוי כך שניתן יהיה לבנות את האגדים במרחק של כ- 2.4 מטר בין אגד לאגד. לעומת רעפי החרס שהמרחק בין האגדים 60-80 ס"מ. בניית האגדים בצורה זו מוזילה משמעותית את הקונסטרוקציה, העבודה ומהירות הביצוע. רב רעף הינו רעף הפלדה המקורי המיוצר בדרום אפריקה ומיובא ע"י חברת רב רעף, ישנם משווקים רבים המוכרים רעפי פלדה וקוראים לזה רב רעף.

רב-רעף מגיע בצבעים כתום, אפור, אדום וירוק. מידת הרעף הינה 170X0.37ס"מ וקיים בשלוש דרגות עובי 0.4 0.6 ו- 0.8 מ"מ, הרעף עשוי מפלדה מגלוונת כבושה עם ציפוי אקרילי וגרגרי קוורץ בחלקו העליון וצבוע גם מחלקו התחתון. משקלו של הרעף כ- 20% מרעף חרס או בטון, ( משקלו של 100 מ"ר גג חרס כ- 5 טון לעומת 770 ק"ג של רעפי רב רעף) את הרעף ניתן לקבל במבחר גוונים. רב רעף הינו הרעף היחידי שניתן להניח בשיפוע מתון של 17% ומעלה. על הרעף ניתן לדרוך באופן חופשי. הרעף בלתי שביר לחלוטין ולכן אינו מצריך תחזוקה ותיקונים מדי שנה. הרעף מונע רעש ואקוסטי יותר מכל רעף אחר וזאת בזכות ציפוי גרגירי הקוורץ בחלק העליון , המשמשים כמבודד אקוסטי. לרב רעף מקדם תרמי בדיוק כשל רעפי החרס ומצריך את אותו הבידוד כמו בכל סוגי הגגות. לרב רעף מגוון צבעים ובכמויות גדולות ניתן להזמין כל צבע לפי גווני RAL. הרכבת הרב רעף הינה פשוטה ביותר, את הרעף ניתן לחתוך ע"י אבן דיסק ולהשתמש בשארית לשורה הבאה, שיטת החיבור נעשיית ע"י ברגים המאפשרת בטחון מלא ועמידות מפני רוחות עזות (קיימים ברגים מיוחדים להרכבת הרב רעף המגיעים באותו צבע ובהתאם לסוג הקונסטרוקציה) לרב- רעף יש מערכת אוורור מיוחדת לחלל הגג את הרעף ניתן להרכיב על שלד עץ או מתכת . לרב רעף אישור ממכון התקנים ומשרד השיכון ובנוסף 30 שנות אחריות (בהתאם לתנאי היצרן).