גגות רעפים

גגות רעפים צברו טענות שהם יבוא מארכיטקטורה מאירופה שלא מתאים לתנאי האקלים בארץ. הטענות הללו לאורך השנים נחלשו על שום היתרונות הגדולים של גגות רעפים: מהירות ויעילות בהקמת הגג לבית, מראה מיוחד, יכולת לבנות עליית גג או קומה שלמה, מתחת לתיקרה משופעת של גג רעפים.

סוגי רעפים:

רעפי חרס - רעף המרסילייז הסטנדרטי משלב יחדיו את היופי של רעפי החרס וגמישות מקסימלית לשימוש, המאפשרים לבצע את כל סגנונות העיצוב האדריכליים הנדרשים. רעף המרסילייז הסטנדרטי מותאם לגגות בעלי שיפועים תלולים, בעל עמידות גבוהה לחדירת מים וזהו ללא כל ספק הרעף המסורתי והמוכח מכל רעפי החרס. את רעף מרסילייז הסטנדרטי ניתן להשיג בצבע טבעי, בחמשת צבעי הענתיקו ובגוונים נוספים. 14 רעפים נדרשים לכיסוי של 1 מ"ר.

רעף פורטוגז – רעף ים תיכוני אופייני. בזכות הופעתו המושכת וביצועיו המעולים, זהו הרעף הנפוץ ביותר באירופה. הרעף מבוסס על פיתוח של הרעף המסורתי המקומר אשר מזכיר את גגותיה של רומא העתיקה. ניתן להשתמש בו בקלות, בשיטת העבודה המודרנית של ימינו. רעף הפורטוגז משתלב היטב בנוף הים תיכוני ובאדריכלות מסורתית. את רעף הפורטוגז ניתן להשיג בצבע טבעי, ובחמשת צבעי ענתיקו: פלורנס, ונציה, טוסקנה דארק, טוסקנה לייט, מדיטרן וגוונים נוספים.

שיפוע הגג מתוכנן כך שיעמוד בדרישות להנחת רעפי חרס (%30<) והוא מותאם לקביעת הלחץ והפרשי הטמפרטורה בין האוויר הכלוא בין המרזבים ובין הרוכבים, כך שיעמוד בדרישות לזרימת אוויר אחידה ותקינה. בכדי שזרימת האוויר תתקיים כנדרש , הכרחי כי המרזבים והרוכבים יהיהו פנויים מכל מכשול. ניתן להשתמש ברעפי חרס על גגות ללא כל תלות באורך המרזבים. אולם, אם אורכו של השיפוע מגיע ל 9-10 מטר בקו אורכי, יש להתקין מרזב נוסף. רעפי החרס מנקזים מים בצורה יוצאת דופן במידה ושיפוע הגג עונה לדרישות. השיפועים הנדרשים המינימליים:  35% שיפוע עבור רעפי מרסילייז ו- 30% שיפוע עבור רעפי פורטוגז.

רעפי בטון , במיגוון צבעים,תוצרת חברת אקרשטיין שהיא החברה היחידה שמייצרת רעפי בטון בארץ. מגוון רחב של רעפים מבטון בשלל צבעים ומכלול פתרונות לגג ביניהם: רעפי אוורור, רעפים מנקזים כפתרון למרזב בחזית הגג, רעפים לדודי שמש להעברת תשתיות הקולטים, רעפי חלון, רעפי צד כפיתרון בבניית מזחלות בגמלונים וחומרי איטום שונים. הרעפים מיוצרים בטכניקה מיוחדת, בדחיסות בטון ברמת צפיפות גבוהה, שהופכת את הרעפים חזקים ואטומים במיוחד ועמידים בתנאי מזג אויר קשים ובקיפאון.